Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
Aktualności

Konkurs na lampion adwentowy
W dniach 27 listopada - 4 grudnia odbywał się w szkole konkurs na własnoręcznie wykonany lampion adwentowy. Uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością i stworzyli lampiony z papieru, słoików, a nawet makaronu! Wystawę prac można oglądać przy wejściu głównym do szkoły. Uczestnicy konkursu zostaną nagrodzeni w czasie Wigilii Szkolnej 22 grudnia.


EKOŻACZEK 2017 w SP3
W miesiącu październiku w nasza szkoła przystąpiła do ekologicznego konkursu powiatowego „Ekożaczek”.
Konkurs ten przebiegał w dwóch kategoriach: plastycznej i jako turniej wiedzy ekologiczno-przyrodniczej.
Tegorocznym zadaniem w części plastycznej było wykonanie kartki pocztowej na temat wypoczynku w Parku Narodowym Bory Tucholskie.
Nasze uczennice odniosły następujące sukcesy:
I miejsce- Paulina Ostojska VIIB
Wyróżnienie: Jagoda Kobrzak IVD, Ewelina Sikorska IVC
W turnieju wiedzy szkołę reprezentował uczeń klasy VIIA Piotr Małkowski, który zdobył III miejsce.
Wszystkim nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.


XVII edycja Powiatowego Konkursu Ekologicznego z udziałem SP3
Celem konkursu jest propagowanie wiedzy ekologicznej oraz właściwych postaw i zachowań w trosce o środowisko.
Dnia 5 grudnia 2017r. w Mińsku Mazowieckim odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród laureatom i uczestnikom XVII edycji Powiatowego Konkursu Ekologicznego, który w tym roku nosił tytuł : „Okaż kulturę i chroń naturę”.
Laureatką naszej szkoły została uczennica klasy IVD Nikola Badowska, która zdobyła III miejsce w kategorii szkół podstawowych. Za swoją pracę Nikola otrzymała bon do sklepu sportowego. Pozostałe dwie uczennice, Aleksandra Gryz i Marta Matuszewska z klas V, zwyciężczynie etapu szkolnego konkursu również zostały wyróżnione nagrodami w postaci gier planszowych. Szkole zaś została przyznana nagroda w postaci mikroskopu optycznego.
Uczennice były dumne ze swoich osiągnięć i otrzymanych nagród. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy.


ANDRZEJKI
1.12.2017 r. w świetlicy szkolnej odbyły się wróżby andrzejkowe. Dzieci aktywnie uczestniczyły w wielu zabawach. Nie zabrakło m.in. lania wosku, losów, przebijania kolorowych serduszek z imionami czy ustawiania butów, które miało wskazać, która z dziewcząt pierwsza wyjdzie za mąż. Do gier chętnie też przyłączali się chłopcy. Dzięki czemu wszystkim dopisywały świetne humory.


25 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia.
Z tej okazji w poniedziałek 27 listopada uczniowie mogli przyjść do szkoły z ulubionym pluszakiem. Osoby, które przyniosły misia nie były tego dnia pytane.


Wycieczka do Warszawy
15 listopada 2017r. klasa 3b była na wycieczce w Warszawie w Stołecznym Centrum Edukacji Kulturowej na koncercie w ramach cyklu „Poranku Muzycznym”, którego tematem były „ Zwierzęta w muzyce”. Na Placu Zamkowym zatrzymaliśmy się przy Kolumnie Zygmunta III Wazy. Następnie wzdłuż murów obronnych udaliśmy się w stronę Pomnika Małego Powstańca . W Teatrze Stara Prochownia wysłuchaliśmy utworów Fryderyka Chopina i Jana Sebastiana Bacha, granych na fortepianie i na skrzypcach.
Najbardziej podobało mam się jak młodzi muzycy grali utwory, a my wyobrażaliśmy sobie i przedstawialiśmy jakie zwierzęta pokazały się w naszej wyobraźni.
Uczniowie klasy 3b


X Powiatowy Przegląd Patriotyczny
7 listopada 2017 roku w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbył się X Powiatowy Przegląd Patriotyczny „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Naszą szkołę w kategorii śpiew reprezentowała trójka dziewcząt z klasy 6A: Wiktoria Marchel, Antonina Misiuro oraz Nikola Woźnica.
Opiekunami artystycznymi byli p. Ewa Kowalczyk oraz p. Maciej Behr.
Za piosenkę „Mała dziewczynka z AK” Nikola zdobyła I miejsce w swojej kategorii. Wiktorii i Antoninie przyznano wyróżnienie za wspólnie wykonany utwór „Uśnij dziecino maleńka”.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów artystycznych!


ŚNIADAIE DAJE MOC- podsumowanie akcji
W dniach 07.11.2017-09.11.2017 w naszej szkole odbyła się akcja profilaktyczna promująca zdrowy styl życia „Śniadanie daje Moc”. Uczniowie klas 0-III razem z wychowawcami klas przygotowywali zdrowe śniadanie a następnie wspólnie spożywali posiłek. Tą akcją szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię „Śniadanie daje Moc”. Każdy chętny nauczyciel realizował na zajęciach z klasą scenariusze zajęć z misji śniadaniowych z tej kampanii.
Bardzo dziękujemy wszystkim rodzicom za przygotowanie dzieci, za włączenie się w zajęciach i przygotowywanie wspólnie dziećmi posiłku. Razem wyszło nam bardzo dobrze!


INTERAKTYWNA LEKCJA JĘZYKA NIEMIECKIEGO
Pod koniec października klasa 7b wybrała się na wystawę i interaktywną lekcję języka niemieckiego „Deutschland im Koffer”. Wystawa została udostępniona Szkole Podstawowej nr 385 w Warszawie przez Instytut Goethego. Celem wystawy była promocja języka niemieckiego. Ekspozycja posiadała konwencję dwóch walizek umożliwiających sprawdzenie oraz poszerzenie wiedzy na temat kraju naszych sąsiadów i języka niemieckiego. Służyła także ukazaniu walorów nauki języka oraz była doskonałym uzupełnieniem tradycyjnej lekcji.


Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia.
Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!
W dniach 07.11.2017-10.11.2017 podczas ogólnopolskiego finału akcji zdrowia „Śniadanie daje moc” w naszej szkole o godz. 8.00 klasy 0 –III będą przygotowywać zdrowe śniadanie w swoich salach razem z nauczycielami i rodzicami. Wcześniej wasi wychowawcy zapoznają was na lekcjach z zasadami zdrowego żywienia, sposobami przygotowania posiłku w oparciu o 12 zasad zdrowego żywienia.JAK POWSTAJE PAPIER?
9 października uczniowie z kl.5a i 5c byli na wycieczce w Czersku oraz Konstancinie Jeziorna.Zwiedzali ruiny zamku, piekli kielbasę w ognisku oraz czerpali papier w dawnej papierni. Kolorowym emocjom nie było końca.
17 X pozostałe klasy 5 dowiedziały się wszystkiego o papierze oraz "zdobyły" zamek w Czersku.


Międzynarodowy Dzień Uśmiechu
6 października to Miedzynarodowy Dzień Uśmiechu zorganizowany w naszej szkole przez nauczycielki j.angielskiego i Samorząd Uczniowski. Tego dnia rozdawane były emotikony uśmiechu,a uczniowie ubrani na zółto nie byli pytani. Na gazetkach pojawiły sie pozytywne myśli,które już zawsze będą nam towarzyszyć.


JAKIE ZNAKI DAJĄ ZNAKI?
3 października klasa Pani Katarzyny Mościckiej przygotowała występ dla kolegów ze szkoły pod tytułem "Jakie znaki dają znaki". Uczniowie przygotowali znaki, ubrali się pod kolor prezentowanych przez siebie symboli, śpiewali piosenkę i deklarowali wierszyki. Po występie, klasy uczestniczące w pokazie, wraz z nauczycielami, rozmawiały o bezpieczeństwie na drodze.Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta
tekst wkrótce

27 września klasy 3e i 3f były na wycieczce w Mazowieckim Parku Krajobrazowym w Otwocku. Dzieci wysłuchały i obejrzały prezentację o tym jak przyroda przygotowuje się do zimy. Piękne krajobrazy, wyśmienita pogoda oraz grzybobranie wprawiły uczestników w sielski nastrój.Symbole szkoły
Dla rodziców
Dzwonki
 1. 08:00 - 08:45
 2. 08:55 - 09:40
 3. 09:50 - 10:35
 4. 10:45 - 11:30
 5. 11:45 - 12:30
 6. 12:45 - 13:30
 7. 13:45 - 14:30
 8. 14:40 - 15:25
 9. 15:30 - 16:15
Linki
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt