Szkoła Podstawowa nr 3 w Sulejówku
Konkursy

PEREŁKI MATEMATYCZNE Z KL. IV-VI
Aniela Karczmarczyk kl. VIE
- I miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym
- wyróznienie w Miedzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur"
- I miejsce w szkolnym konkursie matematycznym "Młody Pitagoras"
- finalistka Matematycznego Konkursu Kuratoryjnego
Aleksander Lenartowicz kl. VIa
- III miejsce w Powiatowym Konkursie Matematycznym
- II miejsce w szkolnym konkursie matematycznym "Młody Pitagoras"
- uczestnik II etapu Matematycznego Konkursu KuratoryjnegoSukcesy uczniów klas III !
W tym roku szkolnym odnieśliśmy, tak jak co roku, sukcesy w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym „Doskonały Matematyk” i sukcesy w XIV Powiatowym Konkursie Ortograficznym. Poziom konkursów jest coraz wyższy, a nasi najmłodsi uczniowie radzą sobie wyśmienicie. Uczniom i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy. Wyniki:
XIV Powiatowy Konkurs Ortograficzny
I miejsce
Aleksandra Sałańska z kl. IIIB – wych. Pani Renata Wiśniewska
III miejsce
Kacper Miaśkiewicz z kl.IIIf - wych. Pani Iwona Kołodko
Wyróżnienie
Magdalena Borychowska z kl.IIIa- wych. Pani Danuta Koper
Ola Sałańska okazała się prawdziwą mistrzynią. Zajęła również II miejsce w XIV Powiatowym Konkursie Matematycznym „Doskonały Matematyk”Szkolny konkurs "MISTRZ KALIGRAFII" przeczytaj


Konkurs informatyczny: "Ryby polskich wód. Rzeki, jeziora, stawy dla ludzi i zwierząt"
Forma: prezentacja multimedialna (min. 10 slajdów), film (max. 3 min.)
Termin: do 29 marca


Konkurs "Ozdoba świąteczna"


WIENIEC ADWENTOWY
W dniu 20 grudnia 2016 roku w naszej szkole rozstrzygnięty został „Konkurs na Wieniec Adwentowy”, który trwał od 27 listopada. Celem konkursu było wprowadzenie dzieci w okres adwentowy, poznanie zwyczajów i tradycji związanych z tym okresem, czerpanie radości z wykonania wieńca oraz rozwinięcie zdolności twórczych i artystycznych. W przedświątecznym zabieganiu często zapominaliśmy, co jest głównym celem Adwentu, a mianowicie przygotowanie się na paruzję, a następnie bezpośrednie przygotowanie się do Świąt Narodzenia Pańskiego. O tym przypominać miał nam wieniec adwentowy, który ma cztery świece, symbolizujące cztery tygodnie trwania Adwentu.
W konkursie wzięło udział bardzo wiele osób z klas od zerówki do szóstej klasy.


Sukces w wojewódzkim konkursie ekologicznym.
W piątek 9 grudnia 2016 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie odbyła się gala podsumowująca XIV edycję Konkursu ekologicznego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego „Czystym powietrzem oddychajmy, ŚMIECI NIE SPALAJMY!”. Miło nam poinformować, że uczeń z naszej szkoły Piotr Wyrozębski - kl.VI a, został laureatem tego konkursu i zajął I miejsce w kategorii wiekowej: uczniowie klas IV-VI, za zaprojektowanie i wykonanie ulotki edukacyjnej poruszającej zagadnienia związane z ochroną powietrza i przeciwdziałaniem tzw. niskiej emisji. Praca przedstawiała skutki zanieczyszczenia powietrza, zwłaszcza przez indywidualne gospodarstwa domowe oraz działania, jakie należy podjąć, aby je ograniczyć. Na uroczystej gali, uczeń Piotr Wyrozębski i opiekun szkolny, nauczycielka przyrody p. Barbara Sobota odebrali nagrody: stół do tenisa stołowego dla szkoły oraz namiot, śpiwór, karimatę dla ucznia.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.KONKURS HISTORYCZNY
W naszej szkole 7 listopada2016r. odbył się konkurs Ogólnopolski Konkurs Historyczny im. majora Marka Gajewskiego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1768-1864. Od Konfederacji Barskiej do Powstania Styczniowego - za wolność Waszą i Naszą." Brali w niej udział uczniowie klas szóstych. Był to I etap konkursu historycznego. Aby przejść do II etapu trzeba było uzyskać co najmniej 75%. Do II etapu rejonowego zakwalifikowało się 2 uczniów z klasy VI Piotr Małkowski kl.VIa, Jan Błasiński kl.VIa. <
Następny etap 15 grudnia 2016r. w Warszawie. Trzymamy kciuki.


POWIATOWY PRZEGLĄD PATRIOTYCZNY
3 listopada br. w Gminnym Centrum Kultury w Mrozach odbył się coroczny Powiatowy Przegląd Patriotyczny „Tu wszędzie jest moja ojczyzna”. Naszą szkołę w kategorii śpiew reprezentowali uczniowie:
Hanna Greszta – Dziewczyna z granatem w ręce (kategoria szkół podstawowych, kl. I – III);
Jakub Werner – Dziewczyna z granatem w ręce (kategoria szkół podstawowych, kl. IV – VI);
Nikola Woźnica – Modlitwa AK (kategoria szkół podstawowych, kl. IV – VI);
Zespół Dzieci Marszałka w składzie: Wiktoria Marchel, Julia Naguszewska, Jakub Głażewski, Antonina Misiuro, Julia Górecka, Nikola Woźnica, Jakub Werner, Kamil Zawadzki – Rota (kategoria szkół podstawowych, kl. IV – VI);
Uczniów przygotowali nauczyciele: p. Ewa Kowalczyk i p. Maciej Behr.
Hanna Greszta i Nikola Woźnica zdobyły II miejsce w swoich kategoriach, a zespół Dzieci Marszałka zdobył nagrodę specjalną za najlepsze wykonanie dawnego hymnu Polski.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów artystycznych!


JESIENNE JEŻE
To jest jeżyk.
Mały jeżyk.
Jeżyk z kolców ma kołnierzyk.
Z kolców płaszczyk,
z kolców szalik,
tylko nosek jak koralik.

("Kolczasty jeżyk" Dorota Gellner)

Nadeszła jesień. Szaro, ponuro, mokro… I z tego powodu w naszej szkole, przed deszczem, schroniły się jeże. Piękne, kolorowe, wesołe „Jesienne jeże”.
Tradycyjnie w naszej szkole, w miesiącu październiku, z inicjatywy nauczycieli świetlicy, został zorganizowany jesienny konkurs plastyczny pod hasłem „Jesienne jeże”.
Prace, w większości, zostały wykonane z naturalnych materiałów, np.: z szyszek, kasztanów, żołędzi, mchu, liści, traw, owoców i warzyw. Dzieci wykazały się niezwykłą pomysłowością oraz talentem i na konkurs wpłynęło wiele prac tak, że wyłonienie zwycięzców okazało się niezmiernie trudnym zadaniem, bo każdy jeż, to trud i wysiłek dziecka.
Po długich debatach, komisja postanowiła nagrodzić

Przyrodnicy z Trójki w powiecie
Dnia 28 października w Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Mińsku Mazowieckim odbyło się rozstrzygnięcie kolejnej edycji konkursu ekologicznego „Ekożaczek”.
Uczeń naszej szkoły z klasy VIA Jan Błasiński zdobył I miejsce w turnieju wiedzy na temat Ojcowskiego Parku Narodowego oraz ogólnych wiadomości z ekologii i ochrony środowiska. Najładniejszą pocztówkę prezentującą formy wypoczynku na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego również przygotowała uczennica naszej szkoły Zuzanna Barańska z klasy IVD zdobywając kolejne I miejsce . Wyróżnienie w tej samej kategorii przypadło Marii Szymanowskiej z klasy IVA. Serdecznie gratulujemy i cieszymy się z sukcesów naszych uczniów.


Konkurs religijny „Mój Różaniec”
Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 0 – 6 naszej szkoły. Tematem konkursu był różaniec wykonany dowolną techniką. Jego celami było przybliżenie i upowszechnienie wiedzy na temat mądrości i piękna Modlitwy Różańcowej oraz zaciekawienie Tajemnicami z ziemskiego życia Jezusa i Maryi. Rozwijanie w dziecku potrzeby modlitwy i motywowanie do chętnego modlenia się na Różańcu, inspirowanie dzieci do indywidualnej pracy twórczej.
Na konkurs wpłynęło 62 prace uczniów, z czego 38 to prace dzieci klas 1-3, a 24 pozostałe to prace dzieci klas 4-6.
Komisja wybrała i nagrodziła następujących uczniów kl. 1-3:
1. Julia Domańska 1b – 1 MIEJSCE
2. Amelia Augustyniak 2f – 2 MIEJSCE
3. Kuba Przybylski 2f – 3MIEJSCE
Wyróżnienia:
1. Julian Szudy 1a
2. Julia Wojtowicz 2f
3. Ola Korczak 1a
Uczniowie klas 4-6:
1. Piotr Wyrozębski 6A
2. Bartosz Tyrcz 4A
3. Aleksandra Linek 4A
Wyróżnienia:
1. Ola Gryz 4D
2. Zosia Wieczorek 4C
3. Asia Korczak 4B
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie a laureatom gratulujemy zajętych miejsc i nagród.
Symbole szkoły
Dla rodziców
Dzwonki
 1. 08:00 - 08:45
 2. 08:55 - 09:40
 3. 09:50 - 10:35
 4. 10:45 - 11:30
 5. 11:45 - 12:30
 6. 12:45 - 13:30
 7. 13:45 - 14:30
 8. 14:40 - 15:25
 9. 15:30 - 16:15
Linki
Wszystkie prawa zastrzeżone.
Strona główna Strona główna Mapa strony Kontakt